Współpraca inżynierów Fischer'a i Pacific'a zaowocowała powstaniem szerokiej kolekcji rakiet, wśród których tenisista na każdym poziomie gry znajdzie coś dla siebie.
 

 

 

 

 

Technologia & najwyższa jakość to znaki rozpoznawcze marki PACIFIC
 

                                                                                            

Pacific to firma znana z najwyższej jakości. Od 1972 roku swoje naciągi produkuje głównie w Niemczech i Nowej Zelandii, gdzie posiada własne fabryki. To przez lata oficjalny partner ATP i dostawca naciągów dla wielu najlepszych tenisistów na świecie. W listopadzie 2009 r. firma Pacific ogłosiła, że kupiła tenisowy dział Fischera.
Połączeniem technologii Fischera oraz staranności Pacifica jest kolekcja rakiet, od pewnego czasu dostępna także na polskim rynku. Udoskonalona technologia BasaltX polega na zastosowaniu włókien bazaltowych do produkcji rakiet. Włókna te zapewniają dużo większa elastyczność materiału, z którego wykonana jest rakieta przy jednoczesnej wysokiej wytrzymałości porównywalnej do karbonu. Bardziej miękkie włókna skracają czas wibracji ramy podczas uderzenia, co znacząco wpływa na kontrolę, komfort oraz zdrowie tenisistów.

Technologia BasaltX® to najwyższe osiągniecie HIGH-TECH europejskich naukowców, stworzone do zastosowań w najnowocześniejszym procesie produkcji rakiet na zlecenie firmy PACIFIC. Zastosowana w strategicznie najważniejszych miejscach rakiety wpływa na poprawę czucia, stabilności, komfortu i mocy czyli czterech kluczowych właściwości każdej rakiety.
Co warte odnotowania Pacific nie pozwolił sobie na stosowanie włókien bazaltowych pochodzących z Chin. Materiał powstaje w firmie technologicznej ASA.Tec w Austrii co przesądza o wyjątkowej jakości kolekcji Pacifica. Ostateczne włókna BasaltX® użyte do produkcji rakiet Pacific to wynik wyjątkowego procesu technologicznego firmy ASA.Tec. Podstawowym problemem innych włókien bazaltowymi używanymi w przemyśle jest ich niejednolita jakość przez co różnią się one swoimi właściwościami, a w efekcie powodują powstanie niejednolitych jakościowo produktów. Instytut technologiczny ASA.Tec opracował natomiast proces otrzymania włókien w najwyższej możliwej jakości zgodnej z wymogami w konstrukcji samolotów i pojazdów kosmicznych, gdzie jakość i jednolitość materiałów musi być najwyższa.

Inżynierowie marki Pacific stale pracują nad ulepszaniem swoich produktów. Właśnie dlatego niemiecka firma wypuściła na rynek nową generację rakiet w technologii BXT, która jest następcą technologii BX2. 30% więcej włókien bazaltowych w tej samej ilości materiału
20% mniejsza waga włókien
28% większa wytrzymałość   20% większe tłumienie złych drgań

Fischer Technology

 

Doświadczenie marki Fischer jako lidera w produkcji sprzętu sportowego w połączeniu z najnowszymi technologiami gwarantuje najwyższe zaawansowanie sprzętu znanego teraz pod marką Pacific. Kolekcja rakiet zawiera zarówno modele będące kontynuacją modeli Fischer, jak również całkiem nowe propozycje.

Zero Tolerance

 


Vacuum Technology® - próżniowy proces produkcji ram rakiet gwarantujący 100% identyczność rakiet zarówno pod kątem parametrów oraz odczuwalnych właściwości. Teraz możesz mieć w termobagu dwie identyczne rakiety, spełniające najwyższe standardy.

 

Speed Zone

 


Zaprojektowany dla Pacifica i opatentowany system Speed++Zone zapewniający nadawanie piłce maksymalnej szybkości podczas uderzenia przy największej kontroli. Teraz nie musisz już przejmować się niecentrycznymi uderzeniami. Rakiety Pacific "wybaczą" Ci wszystko.

F.A.S.T. - Full Acceleration Shaft Technology
 


Specjalna konstrukcja ramy i odpowiednia struktura włókien użytych do wytworzenia fragmentu ramy pomiędzy rączką, a główką rakiety. Rama w tym miejscu, w trakcie uderzenia pracuje w taki sposób by zapewnić możliwie najdłuższy czas kontakty z piłką i umożliwić nadanie większej rotacji i jak najwięcej energii przekazać piłce.

PSS - Stability System

 


System opracowany by zapełnić jak największą stabilność rakiety podczas wykonywania uderzenia. Odpowiednie rozmieszczenie wagi w strefie uderzeń i odpowiednio zwiększona sztywność zapewniają najlepszą kontrolę i przy maksymalnie powiększonym polu czystego trafienia.

AIR Damping

 


Unikalny w branży rakiet i opatentowany system tłumienia drgań zintegrowany z rączką rakiety, który minimalizuje przenoszenie "złych" drgań znacznie poprawiając bezpieczeństwo stawów i komfort. 


©2012 pacificpolska.pl, desgin & engine: adm-media.pl