Rakiety Fischer to teraz PACIFIC

25-03-2014


Pacific i Fischer to dwie uznane marki od lat produkujące sprzęt tenisowy. W 2009 roku firmy połączyły siły i od tamtego momentu grają w jednym zespole, produkując zaawansowany technologicznie sprzęt najwyższej jakości pod nazwą Pacific. Teraz pełna gama rakiet, naciągów, piłek i akcesoriów tenisowych dostępna jest również w Polsce.

/public/Image/K Pyka.jpg

Austriacka firma Fischer od momentu powstania, czyli od 1924 roku, słynęła z opracowywania i wdrażania innowacyjnych technologii. To od lat kompleksowy producent sprzętu sportowego, jeden z wiodących na rynku, a w sportach zimowych ewidentny lider. Przez lata działalności na światowym rynku firma wyrobiła sobie bardzo dobrą opinię również w środowisku tenisowym. Najnowsze technologie przekonały zarówno zawodników na poziomie amatorskim, jak i znanych profesjonalnych tenisistów. Michael Stich, a potem Jewgienij Kafielnikow czy Anna Czakwedadze, to byłe czołowe postacie światowego tenisa, których fanom białego sportu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Zarówno Kafielnikow, były numer jeden rankingu tenisistów, jak i Czakwetadze, była zawodniczka z czołowej piątki, korzystali z rakiet marki Fischer.

Pacific to natomiast słynny niemiecki producent naciągów, który od lat znany jest z jakości swoich produktów. Obok firmy Babolat był pionierem w produkcji nąciagów naturalnych w latach 70-tych. Pacific swoje fabryki produkcyjne ma zlokalizowane w Niemczech i Nowej Zelandii, co daje gwarancję starannie wyprodukowanego sprzętu najwyższej jakości. Potwierdza to chociażby fakt, że ze sprzętu niemieckiej marki korzystało lub nadal korzysta wielu zawodników ze światowej czołówki. Można tu wymienić chociażby finalistę Australian Open Rainera Schuttlera, dwukrotnego ćwierćfinalistę Wimbledonu Floriana Mayera czy triumfatora Rolanda Garrosa i US Open w grze podwójnej, Lukasa Dlouhy. Aktualnie z rakiet Pacific korzysta Marcos Baghdatis, który był notowany na 8. miejscu w rankingu ATP.

Fuzja obu firm pozwoliła połączyć ponad 70 lat doświadczenia w dziedzinie nowatorskich technologii rakiet z jakością niemieckiego producenta. Najnowszy sprzęt dostępny pod marką Pacific bazuje na dotychczasowych, sprawdzonych zdobyczach technologicznych Fischera. W produkcji rakiet tenisowych stosowany jest szereg nowatorskich rozwiązań. Należą do nich między innymi systemy: F.A.S.T – Full Acceleration Shaft Technology – specjalna konstrukcja ramy, stworzona tak by w chwili uderzenia jak najwięcej energii przekazywać piłce, PSS Stability System zapewniający stabilność uderzeń, SpeedZone zwiększający pole czystych uderzeń czy Air Damping – wyjątkowy system tłumienia drgań zintegrowany z rączką rakiety, zapewniający bezpieczeństwo dla nadgarstka, łokcia czy ramienia tenisisty.

Do produkcji rakiet użyto natomiast włókien bazaltowych zaprojektowanych i stworzonych przez firmę technologiczną ASA.Tec z Austrii. To właśnie tam, a nie w Chinach jak w przypadku wielu producentów, powstaje jednorodny materiał High-Tech, używany także w produkcji samolotów i pojazdów kosmicznych, z którego tworzone są rakiety Pacific Fischer Technology. Pacific związany jest z ich producentem umową licencyjną na wyłączność w branży tenisowej, co świadczy o wyjątkowości kolekcji. Sam proces produkcji poddany jest specjalnej kontroli jakości ZERO Tolerance, co sprawia, że poszczególne egzemplarze rakiet zawodniczych nie różnią się parametrami i są identyczne.

Rakiety i inne produkty marki PACIFIC charakteryzują się nowoczesnym designem, co czyni je absolutnie oryginalnymi i wyróżniającymi się na tle sprzętu innych firm. Dominuje w nich kolorystyka subtelnie połączonego granatu i pomarańczy, czyli kolorów charakterystycznych dla niemieckiego producenta. W najnowszej kolekcji można znaleźć również rakiety specjalnie adresowane specjalnie dla kobiet i dzieci.

/public/Image/pacific/Baghdatis PACIFIC.jpg
Marcos Baghdatis (fot. Andrew Patron/CameraSport)
©2012 pacificpolska.pl, desgin & engine: adm-media.pl