Panfil: Zakochałem się w rakiecie PACIFIC [WYWIAD]

24-04-2018

Rozmowa z popularnym polskim zawodnikiem, Grzegorzem Panfilem. O sukcesach, planach i decyzjach związanych z wyborem sprzętu...

Starty w sezonie 2018 rozpocząłeś w Europie, konkretnie w Niemczech od rywalizacji deblowych. Jakie masz plany na dalszą część sezonu? Czy będziesz także startował w turniejach singlowych?

Ostatni rok poświęciłem na grę deblową i w tym roku będę się koncentrował głównie na deblu. W miarę możliwości będę się starał grać też singla, ale jednak debel to priorytet. Co do początku sezonu, to pierwsze tygodnie zawsze są trudne, ponieważ jest bardzo mało turniejów. Jednak mi udało się dobrze rozpocząć te rozgrywki, bo osiągnąłem półfinał gry podwójnej challengera ATP w Koblenz. Jeśli chodzi o kolejne starty, to mam w planach kolejne challengery. Latem z kolei będę chciał wystąpić w polskich turniejach i zaprezentować dobry tenis naszej publiczności.

W poprzednim roku osiągałeś bardzo dobre wyniki w deblu. W rankingu ATP znajdujesz się w drugiej setce. Założyłeś sobie jakiś konkretny cel w postaci miejsca na koniec sezonu, który możesz osiągnąć ?

W poprzednim roku postanowiłem rozpocząć karierę deblową. Zawsze dobrze czułem się grając w debla, ale nigdy nie przykładałem do tego dużej wagi. Od stycznia 2017, zaczynając praktycznie od zera jeśli chodzi o ranking deblowy, osiągnąłem dobry wynik. Awansowałem z 450. miejsca na 179. lokatę. Cieszę się, że moja gra „szła w górę“ i zanotowałem duży progres. Przyznam jednak, że na początku nie mogłem powiedzieć o sobie „deblista“, ponieważ często nawyki singlowe brały górę. Teraz się to zmienia, ale zdaję sobie sprawę z tego, jak jeszcze wiele przede mną pracy. Nie ukrywam jednak, że chciałbym zakończyć ten sezon w okolicach pierwszej setki rankingu ATP.

Kibice pamiętają twoje świetne występy w Pucharze Hopmana. Tam pokazałeś się szerszej publiczności i przede wszystkim pokonałeś Milosa Raonica. Tamto zwycięstwo traktujesz jako największy sukces w karierze czy może jest coś innego?

Jeśli miałbym wskazać swój najlepszy mecz w karierze, to zdecydowanie na pierwszy plan wychodzi Hopman Cup i wspomniane zwycięstwo nad Milosem Raonicem. Z mojej strony to była świetna gra od początku do końca.

Czy potrafisz z pamięci powiedzieć ile medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach zdobyłeś przez dotychczasowe lata? Który medal był pierwszy?

Do tej pory zdobyłem ponad 60 medali w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od najmłodszych kategorii do lat 10, aż po seniorów. Pamiętam, że pierwszy medal zdobyłem na Mistrzostwach Polski do lat 10 w Nowym Sączu. Pokonałem wtedy w finale Marcina Gawrona.

Zanim podjąłeś ostateczną decyzję co do modelu rakiety i naciągu którym grasz, testowałeś różne modle. Co sprawiło, że zdecydowałeś się konkretnie na rakietę PACIFIC BXT X Force PRO i naciąg PACIFIC Poly Power?

Jeśli chodzi o wybór rakiety marki PACIFIC, to decyzja była bardzo szybka. Kiedy grałem z moim bratem i naszym przyjacielem, to na korcie byłem jedynym, który nie gra sprzętem PACIFIC’a. Pewnego dnia wziąłem na chwilę tę rakietę i po prostu się w niej zakochałem. Powiedziałem, że nie chcę żadnej innej! Na kolejny turniej pojechałem z jedną rakietą PACIFIC’a, nie chcąc wracać już do poprzedniej, a po powrocie podpisałem kontrakt.
©2012 pacificpolska.pl, desgin & engine: adm-media.pl